Op. Dr. Murat Ercan Logo
Tüm Yönleriyle Eskişehir'de Mezoterapi Uygulamaları DİĞER BLOG YAZILARI
Tüm Yönleriyle Eskişehir'de Mezoterapi Uygulamaları

Tüm Yönleriyle Eskişehir'de Mezoterapi Uygulamaları

Mezoterapi; içinde vitamin, enzim, hormon benzeri maddeler, aminoasit kokteylleri, peptidler, nükleotidler, büyüme faktörleri, çeşitli antioksidanlar ve bitki ekstrakları bulunan ilaçların tek başına ya da birlikte yüz derisine zerk edilmesiyle yapılan bir tedavi yöntemidir.

Mezoterapi Nedir ?

 

Mezoterapi; içinde vitamin, enzim, hormon benzeri maddeler, aminoasit kokteylleri, peptidler, nükleotidler, büyüme faktörleri, çeşitli antioksidanlar ve bitki ekstrakları bulunan ilaçların tek başına ya da birlikte yüz derisine zerk edilmesiyle yapılan bir tedavi yöntemidir.

Günümüzde mezoterapi, en sık tercih edilen ameliyatsız yüz gençleştirme yöntemlerinden biridir.

Mezoterapinin anavatını olan Fransa’da her yıl on binlerce kişi bu uygulamayı tercih etmektedir.

Her cilt tipi mezoterapi için uygundur.

Güvenilir bir uygulamadır. Uygulama, direkt sorun olan bölgeye yapıldığı için çok düşük dozlar kullanılmaktadır. Bundan dolayı etkinliğinin yüksek olması yanında, alerji riski ,ilaç etkileşimi riski ve önemli bir yan etki görülme riski düşüktür. İşlemden sonra rutin hayatınıza ya da işinize dönebilirsiniz.

 

Mezoterapi Ne İşe Yarar ?

 

Günümüzde çoğunlukla cilt yenileme, leke, çatlak ve selülit tedavisi, saç prp gibi estetik uyglamalarla tanınsa da bunlarla birlikte kronik ve akut ağrılar, bazı romotolojik rahatsızlıklar, spor yaralanmaları, astım ve başağrısı gibi çok çeşitli hastalıklar için de etkili bir tedavi yöntemidir.

Cilt yolu ile doğrudan sorunlu bölgeye uygulanan aktif bileşenler sayesinde cilt kendi onarım sürecini başlatır. Ciltte eksik olan maddelerin sağlanması ile birlikte kan dolaşımı iyileşir, yeni kolejen ve elastik liflerin oluşumu başlar. Kısa vadede, cilt yüzeyinin iyileştiği, kırışık ve gözeneklerin kaybolduğu gözle görülür bir gençleşme elde edilir. Bu yöntem cerrahi olmayan estetik uygulamalar içerisinde en etkili uygulamalardan birdir.

 

Mezoterapi Nasıl Yapılır ?

 

Uygulanacak bölgeye göre birkaç dakika ile yarım saat arasında gerçekleşen bir ayakta tedavi yöntemidir. Öncelikle cilt temizlenir, dezenfekte edilir ve uygulama yapılacak bölge işaretlenir. Uygulanacak karışım işlem öncesinde kişiye ve tedavi bölgesine özel olarak kullanıma hazır hale getirilir. Bireysel ihtiyaçlara göre hazırlanan karışımlar içinde antioksidanlar, vitaminler mineraller, amino asitler, hyaluronik asit, elastin ve koenzimler ve özel mezoterapi ilaçları gibi hücre yenilenme aktivasyonunu arttırıcı çeşitli bileşenler bulunur. Hazırlanan karşımlar, mikro iğneler veya elektroporasyon cihazı yardımı ile cildin orta katmanına enjekte edilir.

İğneli yönteminde aktif bileşenler elektronik mezoterapi tabancası veye enjektörle cilde işlenir. İğne denildiğinde akıllara acı ve ağrı hissi gelmektedir fakat kullanılan iğneler mikro ölçekli olduğu için ağrı ve acı yok denebilecek kadar azdır. Kullanılan enjeksiyon iğneleri, hissetmemeniz için son derece ince şekilde özel olarak tasarlanmıştır.

İşlem öncesinde isteğe bağlı olarak anestejik krem uygulaması yapılabilir. Hasta aynı gün içinde normal hayatına devam edebilir. Bu tedavi yöntemi lokal olarak yalnızca gerekli bölgeye uygulandığı ve ihtiyaç duyulan kadar bileşen enjekte edildiği için yan etki riski yok denebilecek kadar düşüktür.

 

Mezoterapinin Kullanım Alanları Nelerdir ?

 

Yüz, boyun, göğüs dekoltesi ve ellerde kırışıklık gibi yaşlanma etkilerini veya güneş, yara, sivilce gibi faktörlerle oluşan lekeleri gidermede hızlı ve yüksek etkilidir. Aynı zamanda alkol ve sigaradan olumsuz etkilenen, solan ve matlaşan cildi yenilemek için de harika sonuçlar alabileceğiniz bir uygulamadır. Dengesiz beslenme ve yetersiz cilt bakımı, kuruluk veya sarkma durumlarında güneşten zarar görmüş, bozulmuş ve bakımsız cilt üzerinde çok yüksek iyileştirici etkisi vardır. Cildin yaşlanma belirtileri ortaya çıkmadan yapılan düzenli uygulamada, önleyici bir tedavi olarak kırışıklık oluşumunu geciktirir ve cildin sağlıklı görünmesini sağlar.

Kullanım alanı çok geniş olan uygulamanın en çok tercih edildiği bazı bölgeler;Kullanım alanı çok geniş olan uygulamanın en çok tercih edildiği bazı bölgeler;

Yüz bölgesi

Saç mezoterapisi

Bölgesel zayıflama

Yara ve leke mezoterapisi

Anti-aging ve cilt yenileme

Göz altı torbaları

Cilt mezoterapisi

Kaş bölgesi

 

Yüze Nasıl Uygulanır ?

 

Diğer adı ile mezolift iğneli veya iğnesiz olarak aktif bileşenlerin cildin orta katmanına enjekte edilmesi şeklinde uygulanır. Yüzümüzde varolan güneş lekeleri, sivilce ve yara izleri, kırışıklık ve mat görünümü mezolift sayesinde hızla ortadan kaldırmak mümkündür. Kişinin cildinin ihtiyacına göre hazırlanan enejekte edilecek karışımın içinde değerli vitaminler, antioksidanlar, hyaluronik asit gibi cilt hücrelerinin kendilerini yenilemesini sağlayacak bileşenler bulunmaktadır. Bu karışım cildin nem ve kolejen oranını arttırarak sıkı, taze ve ışıl ışıl bir cilt elde etmenizi sağlar.

Uygulama öncesi cilt anestezik bir krem ile uyuşturulur. Gerekli karışım ve mezoterapi serumları destekleyici tabancası ile cilde verilir. İğneler mikro derecede küçük olduğu ve uyuşturucu krem sürüldüğü için ağrı ve acısız bir işlemdir. İlk olarak 1-4 hafta aralıklarla her biri ortalama 30 dakika süren 4-6 seans uygulama yapılmaktadır. Sonrasında ise 6 ayda bir tazeleme seansı ile etkisini arttıracaktır. 2. Seanstan sonra sonuçlar gözle görülür bir şekilde ortaya çıkar.

 

Saç Mezoterapisi Nasıl Uygulanır ?

 

Saç dökülmesi, hasarlı ve zayıflamış saç köklerinin onarılması, kafa derisindeki dermotolojik sorunların giderilmesi kapsamında uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem, PRP (Platelet Rich Plasma) ile birlikte gerçekleştirildiği uygulamalar daha etkili ve hızlı sonuç vermektedir.

Hem erkekler hem de kadınlar çeşitli sebeplerle saç dökülmesinden muzdarip olabiliyorlar. Saç dökülmesi kimi zaman genetik yatkınlardan kaynaklanabileceği gibi kimi zaman da stres, hamilelik veya hormonal dalgalanmalar sebebiyle gerçekleşebiliyor. Bu yöntem başka saç işlemleri ile karşılaştırıldığında ağrısız, acısız olması ve işlem sonrası bir yan etki yaratmaması açısından avantajlı bir uygulamadır. Mikro iğneler yardımı ile saç köklerine enjekte edilen vitamin ve mineral gibi saç hücrelerinin kendilerini yenilemesini teşvik edecek karışımlar sayesinde kısa sürede saç yapıları güçlenir ve yeni saçlar oluşmaya başlar.

 

PRP Mezoterapi Nedir ?

 

PRP hastanın vücudundan az bir miktar kanının alınıp gerekli işlemlerden geçirilerek faydalı ve etkin plazmanın tekrar hastaya enjekte edilmesi işlemdir. Hücre yenilenmesinde büyük rol oynayan PRP tedavisinden elde edilen plazmaların gerekli bölgeye enjekte edilmesi işlemidir.

Özellikle saç mezoterapisinde kullanılan PRP yöntemi etkisi kanıtlanmış ve saç köklerini çok daha hızlı besleyip güçlendiren bir tedavidir.

 

Selülit Mezoterapisi Nasıl Uygulanır ?

 

Selülit mezoterapisi, elektro radyo dalgaları veya mikro iğneler yardımıyla yağ yakıcı aktif bileşenlerin deri altına verilmesi ile uygulanır. Sorunlu bölgeye özel olarak hazırlanan aktif birleşenler kan dolaşımını hızlandırmaya, metabolizmayı harekete geçirmeye ve yağ dokularını yok etmeye yönelik bir etki gösterir.

Böylece cilt pürüzsüzleşir, sıkılaşır ve bağ dokuları güçlenir. Ağrısız ve acısız bir uygulama, kısa sürede gözle görülür bir etki yaratır. Selülitin olduğu uygulama alanlarından bazıları şu şekildedir;

Karın

Kalça

Bacaklar

Uyluk

Diz

Sırt

Seans sayıları selülit tipine ve hasta durumuna göre değişse de genel olarak 8-10 seans gerekmektedir. Zayıflama mezoterapisinde de selülit mezoterapisinde olduğu gibi yağ yakmaya yönelik bileşimler enjeksiyonu ile uygulama yapılmaktadır.

 

Ağrılar İçin Mezoterapi Uygulanır Mı ?

 

Ağrı insanların hayat kalitesini düşüren rahatsızlıkların başında yer alıyor. Ağrının çeşidine ve bölgesine göre hazırlanan karışımlar cildin altına enjekte edilmesi ile ağrıyan bölge tedavi edilebiliyor. Bilimsel araştırmalar ve hasta memnuniyetleri işlemin ağrı üzerindeki etkisinin yüksek olduğunu gösteriyor. Uygulanıldığı bölgelere göre ağrı tiplerinden bazıları şu şekilde;

Migren

Omuz kireçlenmeleri

Sırt ve bacak ağrıları

Romatizmal ağrılar

Stres tipi baş ağrıları

 

Etkisi Ne Kadar Sürer?

 

Yaklaşık olarak 2 hafta aralıklarla 3-5 seanslık tedavi sonrası kalıcı iyileşmenin temeli atılmış olur. 6 aylık periotlar içerisinde uygulanacak yenileme seansları mezoterapik etkinin süresinin uzamasına yardımcı olur. Uzun süreli ve kalıcı etki görmek için ilk seansların düzenli ve aksatılmadan yapılması önem taşımaktadır.

 

Mezoterapi Sonrası Şişlik Ne Zaman Geçer ?

 

İğnesiz mezoterapi sonrası hiçbir şişlik veya yan etki oluşmamaktadır. Ancak iğneli mezoterapi sonrası oluşabilecek çok küçük kızarıklık veya hassasiyetler olabilir. Bu gibi etkiler de işlemden sonraki birkaç saat içinde kaybolmakta, hastanın hayat ritmini etkileyecek bir görüntü oluşturmamaktadır.

 

Mezoterapi Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir ?

 

Uygulama öncesinde kan sulandırıcı etkisi bulunan bir ilaç içilmemelidir. Düzenli kullandığınız bir ilaç var ise doktorunuza bildirmelisiniz. Uygulama yapılacak bölgede herhangi bir enfeksiyon, tahriş veya yara olmamalı.

 

Mezoterapi Sonrası Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir ?

 

Yapılan bölge 24 saat süre boyunca doğrudan güneş ışığına maruz bırakılmamalı.

Uygulamadan 12 saat sonrasına kadar doktor önerisi dışında hiçbir krem, serum veya kozmetik ürün kullanılmamalı.

Uygulama yapılan bölgeye yaklaşık 12 saat su değdirilmemeli.

En az 24 saat boyunca su ile temas etmemelidir.

Alkol ve sigaradan uzak durulması faydalı olacaktır.

Uygulanan bölgeye göre ağır kaldırılmamalı ve ağır spor yapılmamalı.

Bol su tüketilmeye dikkat edilmelidir.

 

Kimler İçin Uygun Değildir?

 

Hamile ve emziren anneler

Felç geçirmiş olanlar

Şeker hastaları

Kanser hastaları

Kan sulandırı ilaç kullanmak zorunda olan hastalar

İlaç tedavisi gerektiren kalp hastalığı olan hastalar

Enjekte edilecek maddelerden birine alerjisi olan hastalar

Doktor önerisi dışında 20 yaşın altına yapılması uygun değildir.

Günümüzde en çok tercih edilen estetik uygulamaların başında gelmektedir. Tercih edilme sebebi, faydalarının yanında neredeyse hiçbir yan etkisinin olmayışı, hızlı ve gözle görülebilir sonuçlar alınabilmesi ve güvenilir olması denilebilir. Cerrahi bir işlem olmayışı ve uygulanma kolaylığı, mezoterapi öncesi ve sonrası değişimlerinin hasta memnuniyetini sağlaması tercih sebepleri aralarında en önemlileri.

Bu tedavinin uygulamaları güzellik ve estetik sebeplerin dışında, uyku ve stres bozukluklarının düzeltilmesi, sigara bırakma, bağışıklık düşüklüğü kaynaklı tekrarlayan enfeksiyon hastalıklarının tedavisinde de kullanılmaktadır. Mezoterapi fiyatları uygulanan bölgeye göre değişiklik gösterse de hala birçok estetik işleme göre uygunluğunu korumakta.

 

ESKİŞEHİR MEZOTERAPİ UYGULAMASI FİYATLARI

 

Mezoterapi uygulanacak seansa, bölgeye, kullanılacak ürüne göre değişiklik göstermektedir. Mezoterapi uygulanacak kliniklerle görüşülerek, ihtiyaçlarınız doğrultusunda fiyatlandırma bilgisi alınması daha doğru olacaktır.

BİZE ULAŞIN

[email protected]

ADRES
Hoşnudiye Mah. 746. Sok. No:13/64 Soho Business Center Tepebaşı/Eskişehir

YOL TARİFİ AL

TELEFON
0 552 603 87 26


BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

Op. Dr. Murat Ercan Facebook Op. Dr. Murat Ercan Instagram Op. Dr. Murat Ercan Whatsapp

İLETİŞİM FORMU

Adınız
Soyadınız
Telefon Numaranız
E-posta Adresiniz
Mesajınız

Whatsapp

RANDEVU AL