Op. Dr. Murat Ercan Logo

Günümüzde sıklıkla gerçekleştirilen işlemlerden biri de botoks işlemidir. Bu uygulama daha çok yüz bölgesindeki kırışıklıkların giderilmesi için uygulanıyor.

Bununla birlikte çeşitli hastalıklar ve şikayetlerin tedavilerinde de etkinliği kabul edilmiş durumda. Bunlar arasında diş sıkması ve gıcırdatması, aşırı terleme, migren bulunmaktadır.

İşlemin yan etkilerinin çok az olması, klinik ortamda çok kısa sürede yapılabilmesi ve kalıcı yan etkileri olmadığından güvenilir olması sebebiyle kadınlar arasında kırışıklıkların tedavisinde popülerlik kazanmaktadır.

İşlem için alt yaş sınırı olmamakla birlikte kırışıklıklar oturmaya başlamadan yapılmaya başlanması tedavilerin uzun dönem başarılarını arttırmaktadır. İşlem uygulanacak bölgenin temizliğinin ardından belirli dozlarla belirli alanlara enjeksiyon yapılarak sağlanır. Etkisi 3 günde başlayarak 7-14 günde tam etkiyi görmeye başlıyoruz. Kalıcılığı ise ortlama 3-4 ay civarında sürmektedir. Cilt yapısı, yaş, kas aktiviteleri, kas tonusu ve diğer bireysel farklılıklar gibi durumlardan kaynaklı tedavi etkinliği ve süreleri değişebilmektedir. Botoksun çalışma ilkesi, yapılan bölgedeki kasın aktivitesinin bloke edilmesi ile sağlanmakta. Böylelikle çalışmayan kas alanındaki kırışıklıklar düzelebilmektedir. Ortalama 10-15 dakikalık işlem sonrasında normal hayatınıza tamamen geri dönebilmektesiniz.

Botoks tedavisinde en sık iki ajan kullanmakta olup bunlardan birisi Allergan Botoks diğeri ise Dsyporttur. Bu iki ilaç benzer etkilere sahip olsalarda birbirinden ilaç dalığımı, ve istenilen etki bakımından farklılıklar göstermektedir.

Kırışıklık tedavisinde en sık olarak uygulanan ve en iyi etkinliğin göründüğü bölgeler alın, kaş arası ve kaz ayaklar. Bu bölgelere uygulanan uygun tedaviler kısa sürede yüz güldürücü sonuçlar oluşturabilmektedir.

İLGİLİ TEDAVİLER

BİZE ULAŞIN

[email protected]

ADRES
Hoşnudiye Mah. 746. Sok. No:13/64 Soho Business Center Tepebaşı/Eskişehir

YOL TARİFİ AL

TELEFON
0 552 603 87 26


BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

Op. Dr. Murat Ercan Facebook Op. Dr. Murat Ercan Instagram Op. Dr. Murat Ercan Whatsapp

İLETİŞİM FORMU

Adınız
Soyadınız
Telefon Numaranız
E-posta Adresiniz
Mesajınız

Whatsapp

RANDEVU AL