Op. Dr. Murat Ercan Logo

Dolgu uygulamaları son yıllarda herkesin ilgisini çeken uygulamalardan biri haline gelmiştir. Cildimiz yaşlandıkça, kolajen ve hyaluronik asit miktarında azalma meydana gelir.

Dolgu uygulamaları son yıllarda herkesin ilgisini çeken uygulamalardan biri haline gelmiştir. Cildimiz yaşlandıkça, kolajen ve hyaluronik asit miktarında azalma meydana gelir. Dolgu uygulamaları, hyaluronik asit ve kolajen kaybından kaynaklı kırışıklık ve çizgileri tedavi etmek amacıyla yüzde ve ciltte uygulanan bir işlemdir. Dolgu işlemleri cilt altına iğne veya kanül yardımıyla, dolgu maddesinin enjekte edilmesidir. Dolgu uygulamaların uzman bir hekim tarafından yapılması oldukça önemlidir. 

 

Dolgu uygulamaları Nasıl Yapılır?

Dolgu uygulamaları, ciddi estetik operasyonlara göre hem uygulaması daha kolay hem de kısa süren işlemlerdir. Uygulandığı bölgeye göre ortalama 10 – 15 dakika süren dolgu işlemlerinden önce anestezik kremler kullanılarak cilt uyuşturulur. Cilt uyuşturulduktan sonra deri altına iğne ya da kanül yardımıyla dolgu maddesi enjekte edilir. Dolgu yaklaşık 10 gün sonra ciltte tam olarak etkisini göstermeye başlar. Dolgu uygulamasından sonra iyileşme süreci yoktur, sosyal yaşamınıza aynı gün devam edebilirsiniz. 

 

Dolgu Uygulamalarının Etki Süresi Nedir?

Dolguların etki süresi 6 ila 18 ay arasında değişmektedir. Dolguların kalıcılığı uygulanan maddeye, uygulama bölgesine ve maddenin kalitesine ve bireysel özelliklere göre değişkenlik gösterir.

 

Dolgu Uygulamaları Nelerdir?

Dolgu uygulamaları genel olarak dudak, göz altı ve çevresi, elmacık kemikleri, çene ve çene hattı (jawline), yanak, ağız bölgelerine uygulanır.

İLGİLİ TEDAVİLER

BİZE ULAŞIN

[email protected]

ADRES
Hoşnudiye Mah. 746. Sok. No:13/64 Soho Business Center Tepebaşı/Eskişehir

YOL TARİFİ AL

TELEFON
0 552 603 87 26


BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

Op. Dr. Murat Ercan Facebook Op. Dr. Murat Ercan Instagram Op. Dr. Murat Ercan Whatsapp

İLETİŞİM FORMU

Adınız
Soyadınız
Telefon Numaranız
E-posta Adresiniz
Mesajınız

Whatsapp

RANDEVU AL