Op. Dr. Murat Ercan Logo
Tüm Tedaviler TÜM TEDAVİLER
Burun Eti Küçültülmesi

Burun Eti Küçültülmesi

Burun etleri, burnun her iki tarafında alt,orta ve üst 3’er adet bulunun, havanın nemlendirilmesinde, ısıtılmasında ve tozlardan arındırılmasında görevli yapılardır. Bazı durumlarda (alerjik, enfeksiyon, konjenital) olması gereken boyuttan daha büyük olup, rahat nefes almamıza engel olabilirler.

Burun etleri, burnun her iki tarafında alt,orta ve üst 3’er adet bulunun, havanın nemlendirilmesinde, ısıtılmasında ve tozlardan arındırılmasında görevli yapılardır. Bazı durumlarda (alerjik, enfeksiyon, konjenital) olması gereken boyuttan daha büyük olup, rahat nefes almamıza engel olabilirler. Baş ağrısı ve sinüzite sebep olabilirler.

 

Üst konka patolojileri pek görülmezken en sık alt ve daha az sıklıkla orta konka patolojilerine rastlanmaktadır.

 

Orta konkanın en sık rastlanan patolojisi konka bülloza olarak adlandırılan içerisinin hava dolu hücrelerden oluşan fazla miktarda genişlemesidir. Cerrahi olarak bir kısmının çıkarılması tedavisinde yeterli olmaktadır.

 

Alt konkanın en sık rastlanan patolojisi ile konka hipertrofisidir. Sıklıkla burun kıkırdak eğrilikleri, allerji veya gebelik gibi durumlara bağlı burun etinde büyümeler olmaktadır. Konkaları küçültebilecek bir çok yöntem mevcuttur. Bunlar arasında en sık olarak konkanın kemik veya doku kısımlarından hangisi fazlaysa onun alınmasını içeren uygulamalar ve Radyofrekans uygulamaları en sık yapılan ve güvenli işlemlerdir. Burda önemli olan konkanın mukozasına zarar vermekten kaçınmak ve burun tıkanıklığı şikayetine yol açan soruna yönelik yeterli kadar müdehale edebilmektir.

İLGİLİ TEDAVİLER

BİZE ULAŞIN

[email protected]

ADRES
Hoşnudiye Mah. 746. Sok. No:13/64 Soho Business Center Tepebaşı/Eskişehir

YOL TARİFİ AL

TELEFON
0 552 603 87 26


BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

Op. Dr. Murat Ercan Facebook Op. Dr. Murat Ercan Instagram Op. Dr. Murat Ercan Whatsapp

İLETİŞİM FORMU

Adınız
Soyadınız
Telefon Numaranız
E-posta Adresiniz
Mesajınız

Whatsapp

RANDEVU AL