Op. Dr. Murat Ercan Logo
Tüm Tedaviler TÜM TEDAVİLER
Kepçe Kulak Estetiği (Otoplasti)

Kepçe Kulak Estetiği (Otoplasti)

Kepçe kulak, kulağın normal anatomisinden farklı olarak kulağın öne doğru kıvrık olmasıdır. Halk arasından daha büyük olarak algılanan kepçe kulak aslında herhangi bir şekilde daha büyük olmayıp sadece açısal olarak farklı duruş pozisyonundadır.

Kepçe kulak ameliyatı çocukluk döneminde de yetişkin döneminde de yapılabilir. Çocuklarda 5-6 yaş itibari ile erken çocukluk döneminden itibaren yapılabilir. Okul öncesi dönmede yaptırılması çocuğun sosyal ve psikolojik açıdan olumsuz yönde etkilenmemesi için faydalı olacaktır.

Ameliyat yetişkinlerde lokal veya genel anestezi ile yapılabilmekte iken çocuklarda genel anestezi ile yapılması uygun olacaktır. Operasyon süresi ortalama 1-2 saattir. Kulak arkasından yapılan kesi ile kulağın anormal açılanması giderilecek manevraları yapılır sonrasında kesi sütüre edilerek kapatılır. Ameliyattan sonra 1 hafta boyunca kulak bandajı ile sonraki 3 hafta boyunca geceleri tenisçi bandajı kullanılması, ameliyatın başarısı için önemlidir. Kesi kulak arkasından atıldığından ön bakışta veya yandan bakışta görünen bir estetik kesi izi olmamaktadır. Kepçe kulak ameliyatı burun estetiği ameliyatı ile birlikte de uygulanabilmektedir.

Ameliyattan sonra kulaklarda ağrı olabilmektedir. Hekiminizin size önereceği ağrı kesiciler ile daha konforlu bir süreç yaşayabilirsiniz. Ameliyat sonrası kulağa darbe alınmamasına dikkat edilmelidir. Bununla birlikte kulak açılanmasını değiştirecek maske kullanımından kaçınılmalı, kullanılacak maskeler kafa arkasından bağlamalı şeklinde olmadır.

İLGİLİ TEDAVİLER

BİZE ULAŞIN

[email protected]

ADRES
Hoşnudiye Mah. 746. Sok. No:13/64 Soho Business Center Tepebaşı/Eskişehir

YOL TARİFİ AL

TELEFON
0 552 603 87 26


BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

Op. Dr. Murat Ercan Facebook Op. Dr. Murat Ercan Instagram Op. Dr. Murat Ercan Whatsapp

İLETİŞİM FORMU

Adınız
Soyadınız
Telefon Numaranız
E-posta Adresiniz
Mesajınız

Whatsapp

RANDEVU AL