Op. Dr. Murat Ercan Logo
Tüm Tedaviler TÜM TEDAVİLER
Yanak Estetiği (Bişektomi)

Yanak Estetiği (Bişektomi)

Yüzün daha iyi bir görünüm kazanmasını, yüzdeki U şeklin V şekline dönüşmesini sağlayan bişektomi aynı zamanda yanak inceltme cerrahisi olarak da bilinir.

Böylelikle yanaklardaki dolgunluk azaltılarak elmacık kemikleri daha belirgin hale getirilir ve yüzde daha ince yüz hatlarına sahip olunur.

Bununla birlikte bişektomi ameliyatı ağız içi mukozası belirgin olanlarda, diş - yanak sürtünmelerine bağlı tahrişlere, bazen yanağın ısırılmasına yol açabileceğinden bu hastalara da fonksiyonel olarak önerilmektedir.

Yanak estetiği için alt yaş sınırı tartışmalı olmakla genel kabul gören sınır 20-25 yaş civarındadır.

Bişektomi ameliyatı lokal anestezi ile veya genel anestezi ile yapılabilir. Ağız içerisinden yapılan küçük bir kesi ile bichat (yağ yastıkçıkları) dokularına ulaşılarak belirli bir miktarda yağ dokusu çıkarılır. İşlem süresi ortalama 30-45 dakika sürer. İşlemden sonra yüz ve yanakta ödem oluşacaktır. Hekiminizin size önerdiği şekilde soğuk kompres yapmanız ödemlerinizin kısa zamanda gerilemesine yardımcı olacaktır. Ameliyat sonrasında iyileşme bireysel olarak farklılık gösterse de ağız içi ortalama 10 günde çok iyi bir şekilde yara yerleri iyileşmiş duruma gelir. Ameliyat sonrası ilk dönemlerde sıvı ve yumuşak kıvamlı gıdalar ve soğuk içecekler tüketilmesi olası kanamaların önüne geçecektir. Ameliyat kesisi içeriden yapıldığından herhangi bir görünen yara izi oluşmayacaktır.

Ameliyat sonrasında yüzün istenilen şekle gelmesi için 2-6 ay sürebilmektedir.

İLGİLİ TEDAVİLER

BİZE ULAŞIN

[email protected]

ADRES
Hoşnudiye Mah. 746. Sok. No:13/64 Soho Business Center Tepebaşı/Eskişehir

YOL TARİFİ AL

TELEFON
0 552 603 87 26


BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

Op. Dr. Murat Ercan Facebook Op. Dr. Murat Ercan Instagram Op. Dr. Murat Ercan Whatsapp

İLETİŞİM FORMU

Adınız
Soyadınız
Telefon Numaranız
E-posta Adresiniz
Mesajınız

Whatsapp

RANDEVU AL