Op. Dr. Murat Ercan Logo
Tüm Tedaviler TÜM TEDAVİLER
Yüz Mezoterapisi (Mezolifting)

Yüz Mezoterapisi (Mezolifting)

Yüz Mezoterapisi (mezolifting), yaşlanmaya bağlı olarak ciltte oluşan etkilerin ortadan kaldırılması için yapılan bir mikroenjeksiyon uygulamasıdır.

Yüz Mezoterapisi (mezolifting), yaşlanmaya bağlı olarak ciltte oluşan etkilerin ortadan kaldırılması için yapılan bir mikroenjeksiyon uygulamasıdır. Yüz mezoterapi dermatolojik uygulamasında, mineral, vitamin, enzim ve amino asitlerin derinin orta tabakasına enjekte edildilir. Bu mezoterapi uygulamasında amaç derinin yenilenmesini sağlamaktır.

Yüz mezoterapisi hangi durumlarda uygulanır?

Yüz mezoterapisi genellikle yaşlanma sonucu ciltte oluşan sarkmalar, kırışmalar ve renk değişimleri nedeniyle tercih edilir;

 • Cilt yenileme,
 • Güneş lekesi ve diğer lekelerin tedavisi,
 • Saç dökülmesi ve kellik tedavileri,
 • Gözaltı morlukları
 • Selülit
 • Deri çatlakları
 • Cilt lekeleri

Bölgesel yağlanmalar gibi birçok alanda uygulanmaktadır. Özellikle ileri yaşlarda ciltteki kolajen, elastin ve hyalüronik asit eksikliğine bağlı parlaklık ve renk kaybının onarılması için sıklıkla yüz mezoterapi uygulamasından faydalanılmaktadır.

Yüz mezoterapisinin faydaları nelerdir?

Yüz mezoterapisi uygulanan pek çok anti-aging uygulamasında olduğu gibi yüz mezoterapisinde de öncelikli olarak amaçlanan cilt hücrelerinin tedavi edilmesi ve yenilenmesidir. Cilt altında yer alan protein yapılarının sentezinin tekrarlanması için tercih edilen mezoterapi ile orta dermis tabakasında yer alan pek çok yapının onarımı mümkün olmaktadır.

Yüz Mezoterapisinin faydaları arasında:

 • Yüz sarkmaları azalması,
 • Yüz lekeleri azalması,
 • İnce çizgilerin azalması
 • Yüzdeki kırışıklıklar toparlanması,
 • Bilinen yöntemlerden daha etkili bir cilt bakımı,

Yüzün parlak bir görünüm kazanması vardır.

Yüz mezoterapisi hangi durumlarda uygulanmaz?

 • Süt veren annelere ve gebelere,
 • Şeker hastalarına,
 • Daha önce inme geçmişi olan hastalara,
 • Ürtiker hastalarına,
 • Kanser hastalarına,
 • Kanda pıhtılaşmayla ilgili sorun yaşayan hastalara,
 • Birden fazla ilaç tedavisinin gerekli olduğu kalp hastalarına yüz mezoterapi uygulaması yapılmaz.

Yüz mezoterapisi nasıl uygulanır?

Cilde enjeksiyon yöntemiyle uygulanan mezoterapi, ince uçlu iğneler aracılığıyla yapılır. Serum uygulaması öncesi ilgili bölge anestezik bir krem yardımıyla uyuşturulur.

Yüz mezoterapisi vücuda zarar verir mi?

Yüz Mezoterapisi İle ilgili yapılan araştırmalarda vücuda zararlı olabileceği yönünden herhangi bir bilgiye rastlanmamıştır. Uygulama öncesinde cilt doğru biçimde analiz edilmeli, kişinin bağışıklık sistemini tetikleyen herhangi bir alerjen riski oluşturmamak adına hastalık geçmişi göz önüne alınmalıdır. Uygulama sonrasında ilgili bölgede kısa süreli kızarıklık ve morluk gibi durumlarla karşılaşılabilir.

Yüz mezoterapisi kokteylinin içinde neler bulunur?

Yüz mezoterapisi kokteylinin içinde sıklıkla hyaluronik asit kullanılmakta olup su tutma kapasitesi yüksek olduğundan tedavi sürecinin en önemli unsurlarından biridir. Kokteylin içeriğinde A, E, C, D, B gibi antioksidan vitaminler, dolaşım düzenleyiciler ve oligoelementler kullanılabilir. A, E, B, D ve B grubu vitaminleri multivitamin olarak kullanıldığı gibi folik asit ve aminoasitlerin yanı sıra Procain, D-Glukoz, SF gibi seyreltici maddelerin eklenmesi de söz konusu olabilir.

Enjeksiyon için hazırlanan kokteylin içeriği kişiden kişiye değişiklik gösterebilse de genellikle proteinler, hyaluronik asit, koenzimler, lipoik asit, alfa lipoik asit, mineraller, vitaminler, antioksidanlar, aminoasitler, selenyum, organik silisyum ve kolajen bulunmaktadır. Hepsinin farklı faydaları olup bu maddeler cildin uyarılmasını sağlama yoluyla cildi nemlendirir ve yenilenmesini başlatır. Özellikle hyaluronik asit su tutma özelliği sayesinde cildin nemlenmesinde önemli bir rol oynar.  Hücreler arasındaki aralığı destekleme avantajını da sağlar. Eve C vitamini melanin üretiminin baskılanmasını ve cildin beslenmesini sağlar. Cildinde renk eşitsizliği olan hastalarda bu vitaminlerin kullanılmasına özen gösterilmelidir. DMAE ve alfa lipoik asitler sigara, güneş ışığı ve stres kaynaklı olumsuz etkilerin giderilmesinde ve doku yenilenmesinde oldukça faydalıdır.

Mezoterapi kaç çeşittir?

Kök hücre tedavisi, saç mezoterapisi ve yüz mezoterapisi gibi çeşitlerden söz etmek mümkündür. Saç mezoterapisi, saçın ihtiyaç duyduğu mineral, aminoasit, vitamin gibi bileşenlerin saç köklerine enjekte edilmesi işlemidir. Köklere bağlı dokuların tamirini mümkün kılan saç mezoterapisi pek çok saç probleminde uygulanmaktadır.

Diğer adı “Mezolift” olan yüz mezoterapisi ise yaşlanma sonucu oluşan cilt kırışıklarını ve ince çizgileri ortadan kaldırmak amacıyla yapılır. Derinin üst ve alt tabakasının yenilenmesiyle parlak ve canlı bir yüz görünümü mümkün hale gelir. Zamanla kalitesini kaybeden cilt güçlenerek tazelenmeye başlar. Yüz mezoterapisinde vitamin, mineral tuzlar, aminoasitler, Hyaluronik asit, koenzimler, nükleik asitler ve DMAE maddesinin karışımından elde edilen bir ilaç kullanılır.

Yüz mezoterapisi uygulaması sonrası nelere dikkat edilmeli?

İşlem sonrası ilgili bölgenin 24 saat boyunca su ile temasından kaçınılmalıdır.

 • Bol su içilmelidir.
 • Alkol alınmamalı, sigara kullanılmamalıdır.
 • Hamam, sauna ve solaryum gibi uygulamalardan kaçınılmalı, cilt güneş ışınlarına karşı korunmalıdır.
 • Ağır sporlar tercih edilmemelidir.

Yüz mezoterapisi kaç seanstır?

Cilt yapısına, cildin ihtiyacına göre seans sayılarında farklılık göstermektedir. İlk olarak 3 seans 2-3 hafta aralıklarla yapılması ve sonrasında 3-4 ayda 1 seanla idame tedaviye devam edilmesi önerilir.

Mezoterapinin etkileri ne zaman ortaya çıkar?

Cilt mezoterapisinin etkileri kişiden kişiye göre ve kullanılan ürünlere göre değişkenlik gösterir. Cilt üzerindeki değişiklikler 1-2 ay içerisinde gözle görünür seviyede olmaktadır. Uygulama yapıldığı bölgeye bağlı olarak 6 aya kadar etkinliğini koruyabilmektedir.

Yüz mezoterapisi fiyatları ne kadardır?

Mezoterapi fiyatları uygulama yapılacak yere göre farklılık gösterir. Bu nedenle detaylı bir cilt analizi yapılmadan net bir bilgi paylaşımında bulunmak mümkün olmamaktadır.Yüz mezoterapisi fiyatları ne kadardır?

Yüz mezoterapisinde hangi ürünleri kullanmatasınız?

Yüz mezoterapisi için çok fazla ürün bulunmakta, kliniğimizde Cytocare 532 , Curunex , NCTF 135 HA (Paris Işıltısı) en sık kullandığımız ürünlerdir.

İLGİLİ TEDAVİLER

BİZE ULAŞIN

[email protected]

ADRES
Hoşnudiye Mah. 746. Sok. No:13/64 Soho Business Center Tepebaşı/Eskişehir

YOL TARİFİ AL

TELEFON
0 552 603 87 26


BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

Op. Dr. Murat Ercan Facebook Op. Dr. Murat Ercan Instagram Op. Dr. Murat Ercan Whatsapp

İLETİŞİM FORMU

Adınız
Soyadınız
Telefon Numaranız
E-posta Adresiniz
Mesajınız

Whatsapp

RANDEVU AL