Op. Dr. Murat Ercan Logo
Tüm Tedaviler TÜM TEDAVİLER
Burun Estetiği

Burun Estetiği

Estetik bir gülüş, etkili bir bakış ve bizi özgün kılan mimiklerimizle doğrudan ilişkili olan burun, son yıllarda en çok tercih edilen estetik işlemler arasında yer almaktadır.

Estetik bir gülüş, etkili bir bakış ve bizi özgün kılan mimiklerimizle doğrudan ilişkili olan burun, son yıllarda en çok tercih edilen estetik işlemler arasında yer almaktadır.

Buruna yeniden şekil verme ameliyatı olarak bilinen Rinoplasti, estetik cerrahi işlemleri arasında en sık tercih edilen işlemlerden biridir. Rinoplasti ile buruna şekil verebilmekte, kemer varsa yok edilebilmekte, burun ucu kaldırılabilmekte, burun eğrilikleri düzeltilebilmekte, eğer gerekli görülürse burun kanatları daraltılabilmektedir. Rinoplasti ile burun, kişinin yüzüyle daha uyumlu hale getirilerek kişinin daha iyi hissetmesine, pozitif olmasına ve özgüvenin artmasına olanak sağlamaktadır. Eğer hastanın nefes alıp verme problemleri de varsa, aynı işlem sırasında bu problemler de giderilerek daha sağlıklı bir bireye dönüşebilmektedir.

 

Rinoplasti Nasıl Uygulanır? 

Rinoplasti, genel anestezi altında hasta tamamen uyutularak gerçekleştirilir ve ortalama 3-6 saat civarında süren bir işlemdir. Aslında rinoplasti ameliyatının süresi istenilen estetik görüntülere ulaşana kadar devam eder. Ameliyatılarımızı açık teknik olarak bilinen burun ön kısımına yapılan bir kesi ile tüm burun kemik kıkırdak yapısına ulaşmasıyla uygulamaktayız. Rinoplasti sırasında burundaki kemik kıkırdak yapının yeniden şekillendirilmesi hedeflenir.

 

Rinoplasti Kimlere Uygulanır? 

Rinoplasti, kadınlarda 17 erkeklerde ise 18 yaşından itibaren uygulanabilmektedir. Burada önemli olan nokta hastaların yüz gelişimini tamamlamış olmalarıdır. Kemik gelişimi tamamlanmayan hastalara uygulanan rinoplasti ameliyatı sonrası, zamanla burun eğriliği meydana gelme riski vardır.

 

Kimler Rinoplasti İçin Uygun Adaylardır?

Burun dış görünüşünüzde problem varsa ve uygulanacak işlemler sonucu ortaya çıkacak şekil size kendinizi daha rahat, güvenli ve daha iyi hissetirecek ise uygun bir aday olabilirsiniz. Burundan nefes alıp verme güçlüğü olan, burun sırtı kemerli, burun ucu düşük, burun ön bakışta belirgin eğriliği olan, burnu yüzüne oranla büyük görünenler, burun ön bakışta geniş görünenler burun estetiği uyguladığımız hastalarımızın çoğunluğunu oluşturmaktadır.

 

Rinoplasti Ameliyatı Teknikleri Nelerdir?

Rinoplasti ameliyatı açık veya kapalı teknik olarak iki şeklinde yapılabilmektedir. Açık teknikte burun ön kısımından kesi yapılırken, kapalı teknikte ise burun iç kısımından kesiler yapılarak operasyon tamamlanmaktadır. Açık teknikte cilt altı örtüsünün altında, kemik kıkırdak yapının tamamen görülmesine imkan verdiğinden tüm deformasyonları, boyut ve şekilsel farklılıkları tanımlamayı ve müdehale etmeyi daha etkin kılabilmektedir. Kliniğimizde açık teknik yaklaşım uygulanmaktadır. Fakat açık veya kapalı teknikle yapılması cerrahın tercihi ile ilişkili olduğununun, önemli olanın sonucun güzel ve hastayı tatmin edici olması gerektiği unutulmamalıdır.

 

Rinoplasti Ameliyatından Sonra İyileşme Nasıl Oluyor?

Ameliyat Gecesi;

Operasyondan sonra hasta geceyi geçireceği odasına alınır. Hastanın rahatsızlıklarını azaltacak ilaç tedavileri uygulanır ve ziyareti yapılarak durumu kontrol edilir ve gerekli tedavileri düzenlenir.

Ertesi Gün;

Doktorunuz tarafından gerekli kontroller yapıldıktan sonra hastaneden taburcu edilererek evinize gidebilirsiniz.

İlk Hafta;

Ameliyatın ilk 2-3 günün ödem ve şişlikler maksimum seviyeye ulaşacaktır. Sonrasında hızlıca azalmaya başlıyacaktır. İlk hafta burun içesindeki tamponlar sebebiyle burundan rahat nefes alıp verememek, uyurken ve yemek yerken rahatsız edici olsa da bu süreç genellikle iyi tolere edilir.

7. gün;

Burun iç kısımdaki tamponlarınız, burun ön kısımındaki dikiş ve burun kalıbı çıkarılır. Burun ilk görünümünüz ödemli olacaktır, zamanla ödemleriniz azalacaktır. Burun sırtına yeniden bantlama yapılarak gerekli görülürse masaj önerilebilmektedir. Burun harici yüz ve yanak kısımlarınızda, göz çevrelerinizde ödem olması normaldir. 7-10 günde okul-iş hayatınıza gere dönebilirsiniz.

İkinci Hafta;

Ödemler bir miktar daha azalmıştır, sosyal yaşantıya karışabilecek seviyeye gelmiştir.

Ay;

İlk ayda burun dış şekliniz ve yeni yüzününüz ile hızlıca adapte olmaya başladı bile. Kendinizle daha barışık ve kendinizi daha iyi hissetmeye başlayacaksınız. İlk ay sonrasında istediğiniz aktiveleri yapabileceksiniz.

3 AY;

İyileşmenin %70 e yakını tamamlandı. Ödemlerinizi geriledi. Burnunuz daha doğal ve daha güzel görünmeye başladı. İyileşmenin en kritik üçüncü ayını geride bırakmış olduk.

6.ay ;

İyileşmenin büyük bir kısmı tamamlanmıştır. Kendinizi daha rahat ve güvende hissedebilirsiniz.

1.yıl;

İyileşmeniz tama yakın tamamlanmıştır. Artık burunuzun değişim döngüsü bitmiş, sizin bir parçanız olarak dengede, stabil bir hale gelmiştir. Burun ön kısımındaki kesi izi görülemeyecek seviyeye kadar iyileşmiştir. Doğal estetik bir cerrahi ile burun ameliyatı olduğunuz size bakan çoğu kişi tarafından anlaşılmayacaktır.

 

Rinoplasti Ameliyatı Maliyetleri Nedir?

Burun estetiği fiyatları ameliyatın ilk ameliyat olup olmamasına, yapılacak hastaneye, tercih edilecek hekime göre değişiklik gösterir. Bununla birlikte yapılacak müdehalenin zorluğuna ve burun yapısına göre de değişiklik göstermektedir. Burda asıl önemli olan hastamızın memnun olacağı bir sonuca oluşabilmektir. Maliyetler önemlidir ama her zaman ikinci planda düşünülmelidir. Öncelik her zaman mutlu olabileceğiniz bir sonuca ulaşmak olmalıdır.

 

Kadın Burun Estetiği

Kadınlarda burun estetiği kadınsı yüz hatlarına uygun olarak, karşıdan bakılınca burun deliklerinin görülmeyecek şekilde burun uçları kaldırılmış, burun dudak açısının 95-105 derecede konumlandırıldığı, burun sırtınının ise yandan bakılınca kavisli veya düz, önden bakışta ise ince şekilde olan doğal ve zarif görünen burunlar oluşturmayı hedeflemekteyiz.

 

Erkek Burun Estetiği

Erkeklerde burun estetiği kavramında, erkeksi yüz ifadesinin korunduğu, yandan bakışta burun kemerinin alınarak burun sırtının daha düz biçimde oluşturulması hedeflenir. Burun dudak açısının ise yaklaşık 90-95 derece kaldığı, burun uçlarının bayanlara göre çok az kaldırıldığı burun şekillerini oluşturmaktır. Buradaki amaç burnun yüz ile uyumunda maskülen görünümün devamını koruyabilmektir.

İLGİLİ TEDAVİLER

BİZE ULAŞIN

[email protected]

ADRES
Hoşnudiye Mah. 746. Sok. No:13/64 Soho Business Center Tepebaşı/Eskişehir

YOL TARİFİ AL

TELEFON
0 552 603 87 26


BİZİ SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN

Op. Dr. Murat Ercan Facebook Op. Dr. Murat Ercan Instagram Op. Dr. Murat Ercan Whatsapp

İLETİŞİM FORMU

Adınız
Soyadınız
Telefon Numaranız
E-posta Adresiniz
Mesajınız

Whatsapp

RANDEVU AL